Ankstesniame straipsnyje aprašėme pagrindines laikrodžių specifikacijas, kurias svarbu įvertinti prieš įsigyjant laikrodį, kuri galite rasti ČIA. Vis dėlto dažnai susiduriame su keliais klausimais: kur pirkti laikrodį, ar geriau pirkti internetu, ar fizinėje parduotuvėje? Šiame straipsnyje bus apžvelgiami didžiausi privalumai ir trūkumai laikrodžių pirkimo elektroninėse arba fizinėse parduotuvėse.

Laikrodžiai elektroninėje ar fizinėje parduotuvėje. Privalumai ir trūkumai.

El. prekyba sparčiai auga, ne išimtis yra ir laikrodžių, juvelyrikos pardavimai. Tam didelę įtaką turi nemažai faktorių. Visų pirma, dažnu atveju el. parduotuvėse mažesnės laikrodžių kainos. Pagrindinė to priežastis – gerokai mažesnės išlaikymo sąnaudos nei fizinių parduotuvių.

Antra, el. parduotuvėje prekių pasirinkimas bus didesnis nei fizinėje. Įvertinant, kokio dydžio yra laikrodžių ar juvelyrikos parduotuvės Lietuvoje, galima teigti, jog fiziškai neįmanoma sutalpinti visų prekių į vieną parduotuvę.

Trečia, el. parduotuvėse nėra fizinės parduotuvės darbuotojo spaudimo. Dažnai sutinkame darbuotojų, kurie tik įėjus į parduotuvę ir nusiteikus ramiai apžiūrėti siūlomas prekes, iškart klausia, ar nereikia pagalbos. Negalime teigti, jog tai blogai, tačiau dažnai atsisakius pagalbos, galima matyti, kaip esi stebimas visą parduotuvėje buvimo laiką. El. parduotuvėse prireikus pagalbos galima paskambinti arba parašyti administracijai ir taip greitai gauti atsakymus į vissu klausimus.

Ketvirtas punktas – internete parduodamų prekių kainos nėra paslėptos. Greičiausiai pastebėjote, jog fizinėje parduotuvėje išsirinkus prekę, ne visada yra matoma kaina, o paklausus kainos, dažnai tenka nusivilti, jog kaina yra didesnė nei tikėjotės ar galėjote mokėti.

Penkta labai svarbi priežastis yra laikrodžių prekinė išvaizda. Tikėtina, jog laikrodžiai fizinių parduotuvių ekspozicijoje būna ilgesnį laiką nei viena ar dvi dienos, o kartais ir mėnesius ar metus. Kuo laikrodis ilgiau laikomas ekspozicijoje, tuo daugiau keičiasi jo prekinė išvaizda. Visų pirma, nuo dulkių ir valymo gali atsirasti maži subraižymai. Taip pat laikrodžiu gali domėtis ne vienas potencialus pirkėjas, kuris neatsargaus laikrodžio matavimosi metu gali subraižyti laikrodį. Juk ir fizinėse parduotuvėse retai kada pamatysime metalinių laikrodžių apyrankes bei korpusus, stikliukus su apsauginėmis plėvelėmis, kurios apsaugotų nuo mažų susibraižymų. Taip pat dažniausiai laikrodžiai laikomi ant stovelių, o tai kenkia odinėms laikrodžių apyrankėms. Gali atsirasti stovelių žymės ir laikrodis atrodys kaip naudotas. Vis dėl to reiktų įsitikinti, ar el. parduotuvėse parduodami laikrodžiai nėra paimami iš ekspozicijų, o siunčiami tiesiai iš sandėlio.

Taip pat internete iškart matomos laikrodžių specifikacijos ir greičiau galima sužinoti, ar parduodamas laikrodis atitiks tokius pirkėjo keliamus reikalavimus kaip mechanizmo tipas, atsparumas vandens slėgiui, papildomos funkcijos ir kita.

Labai didelę įtaką turi ir faktas, jog el. parduotuvėse pirktas prekes galima grąžinti per mažiausiai 14 dienų, o fizinėse parduotuvėse pirktų laikrodžių grąžinti išvis NEGALIMA pagal Mažmeninės prekybos taisykles.

Kaip paskutinę priežastį galima būtų įvardinti jog perkant el. parduotuvėse, nereikia išvykti iš namų, o tai yra ypatingai svarbu pandemijos ar ekstremalių situacijų metų Jūsų pačių ir artimųjų saugumui. Taigi, išvardintos priežastys leidžia suprasti, kodėl laikrodžių ir juvelyrikos pardavimai el. parduotuvėse auga, o fizinėse parduotuvėse mažėja.

PRIVALUMAI laikrodžių pirkimo el. parduotuvėse prieš fizines parduotuves:

 • Laikrodžiai dažniausiai yra pigesni
 • Didesnis prekių pasirinkimas
 • Galima ramiai peržiūrėti prekes ir nėra parduotuvės darbuotojo spaudimo
 • Puikiai matomos laikrodžių kainos
 • Iš sandėlio siųstos prekės bus nepriekaištingos būklės
 • Iškart galima pamatyti pagrindines laikrodžių specifikacijas
 • Galima prekes grąžinti per mažiausiai 14 dienų
 • Nereikia išvykti iš namų

Victorinox

Vis dėlto prekių pirkimas internetu turi ir savų minusų. Visų pirma, siuntos su užsakyta preke reikės palaukti, o fizinėje parduotuvėje nusipirktą laikrodį galite iškart užsidėti ant riešo. Nors dažnu atveju pristatymas gali užtrukti apie 1-3 darbo dienas, tačiau reikiant laikrodžio čia ir dabar, el. parduotuvės pagelbėti sunkiai galės. Antra, nepavyks pamatyti, kaip atrodys laikrodis ant Jūsų riešo. Vis dėlto šiuo metu vystoma papildytos ir virtualios realybės technologija, kuri leis pamatyti, kaip atrodys laikrodis ant pirkėjo rankos. Ši technologija bus plačiau naudojama artimoje ateityje, o tai dar labiau sumažins fizinių parduotuvių pardavimus. Tačiau kaip ir minėjome anksčiau, pamačius, jog laikrodis netinka, Jūs galite grąžinti laikrodį, pirktą internetu, per mažiausiai 14 dienų.

Taip pat negalime užtikrinti, jog visose laikrodžių ir juvelyrikos el. parduotuvėse apsipirkti yra saugu, tačiau to paties negalime užtikrinti ir apie fizines parduotuves. Dėl to kiekvienu atveju reikėtų pasidomėti apie pardavėją, sužinoti pirkėjų atsiliepimus, perskaityti privatumo, prekių pristatymo, prekių grąžinimo, garantinio aptarnavimo politikas bei terminus ir sąlygas.

Dažnu atveju el. parduotuvėse galima rasti prekių, kurios yra labai prastos kokybės ir pirkėjui sunku suprasti, kaip prekė atrodo realybėje. Vis dėlto čia yra daugiau pardavėjo problema, kadangi prekiaujant internetu visų pirma pirkėjui yra parduodamos nuotraukos ir aprašymai, o tik gavus prekę, jis gali džiaugtis įsigyta preke.

TRŪKUMAI laikrodžių pirkimo el. parduotuvėse prieš fizines parduotuves:

 • Siuntos pristatymo reikia palaukti
 • Kol kas negalima gyvai pamatyti, kaip laikrodis atrodys ant rankos
 • Reikia įvertinti, ar el. parduotuvė yra saugi atsiskaitymams bei sužinoti atsiliepimus apie pardavėją, perskaityti informaciją el. parduotuvėje.

Tommy Hilfiger

Apibendrinti privalumai ir trūkumai prekių pirkimo elektroninėse arba fizinėse parduotuvėse:

Palyginimas


Apibendrinant galima teigti, jog kiekvienas gali nuspręsti, kur įsigyti laikrodį: elektroninėje ar fizinėje parduotuvė. Vis dėlto manome, jog fizinės laikrodžių parduotuvės – puiki vieta gyvai pasižiūrėti ir pasimatuoti laikrodžius ar Jums laikrodžio reikia čia ir dabar. Priežastis, kodėl verta pirkti laikrodžius el. parduotuvėse, galime vardinti dar ilgai: taupomas Jūsų laikas, turite laiko apgalvoti prieš priimant sprendimą, paskaityti kitų pirkėjų atsiliepimus apie pardavėją, prekinį ženklą ar net patį modelį ir daugelis kitų.

Komentarai (0)

Prekės pridėta į mėgstamų sąrašą
Prekė pridėta palyginimui

Mūsų interneto svetainėje yra naudojami slapukai. Slapukai padeda užtikrinti tinkamą tinklapio veikimą bei jo tobulinimą, todėl būtinieji slapukai (techniniai, funkciniai bei analitiniai) yra įdiegiami automatiškai. Siekiant individualizuoti jūsų naršymo patirtį bei pateikti pasiūlymus, kurie būtų aktualūs būtent Jums tinklapyje taip pat naudojami tiksliniai slapukai. Paspaudę „sutinku“ Jūs sutinkate su tikslinių slapukų įdiegimu ir naudojimu. Savo sutikimą galėsite atšaukti bet kuriuo metu, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos - privatumo politikoje.